فیلم مستند کوچکترین سردار در املش اکران شد

  چاپ   1 , تیر , 1399 ساعت 7:26 ق.ظ  

به همت سپاه ناحیه املش فیلم مستند کوچکترین سردار ویژه زندگینامه شهید جمشید داداشی در کانون معصومیه به نمایش در آمد.

فرمانده سپاه املش در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی بویژه ۲۳۰ شهید شهرستان گفت : همه شهدا برای ما عزیز ند ممکن است تصوری در ذهنها متبادر شود که چرا برای یک شهید چنین کاری صورت گرفت ؟ لازم بذکر است همه شهدا شاخص هستند همه آنهایی که در دفاع مقدس جان شیرین خود را تقدیم انقلاب و نظام نمودند برای ما عزیز هستند از زمان حضور در سپاه املش ، در بین ۲۳۰ شهید شهرستان املش ، جد و جهد و معنویت و شاخصه های یک شهید بصورت ویژه می درخشید و آن شهید جمشید داداشی بود ایشان جز جوانترین شهید دفاع مقدس نه در شهرستان و استان بلکه با آنهایی که بصورت رسمی از طریق مراجع رسمی به جبهه ها اعزام شدند شهید داداشی با ۱۲ سال و ۷ ماه سن عازم جبهه های دفاع مقدس شد .

سرهنگ یحیی پور افزود : چه چیز باعث میشود نوجوانی که هنوز به سن بلوغ نرسیده است از مناطق سخت گذر ییلاقی با تحمل مشقات راه ، پیام رهبر و امامش را دریافت کند و از املش به تهران هجرت و از آنجا به جبهه اعزام شود ؟ جالب اینکه از این شهید هیچ خاطره و پیامی از نحوه شهادت و رشادتش در منطقه وجود نداشت و در املش هم تدفین شد تا اینکه سرانجام در آشنایی با سردار اهوازیان که همرزم شهید داداشی بود بسیاری از مجهولات روشن شد .

او اظهار کرد : همواره شاخصه های این شهید باعث شد که سردار در پی زادگاه شهید باشد لذا با برادر شهید در تهران اتفاقی آشنا میشود پیکر شهید هم بصورت اتفاقی به دست برادرش می رسد شهید بعد از ۳۵ سال احساس کرده که خودش را به نسل جدید نشان دهد این رشادت و فرهنگ باید در گام دوم انقلاب به جوانان معرفی شود اینکار قدم اولی است برای شناساندن شهدای فرهنگی و دانش آموز تا زندگی شان برجسته شود و برای نسلهای آینده باز گو گردد و دنیا بداند که چه قدرتی پشت انقلاب اسلامی است که در طی این سالها با همه تهدیدات مقابله کرده است .

فرمانده سپاه املش خاطر نشان کرد : بی تردید شهدای امنیت ، آةش نشان ،سلامت ، مدافع حرم جملگی از جد و جهد شهدای دفاع مقدس الگو گرفته اند و اینگونه شاخص شده اند از همکاری و زحمات سردار اهوازیان ، آقایان محمدی و امینییان و برخی مسئولان در جهت تهیه و تولید این مستند صمیمانه سپاسگزارم
در این مراسم از دست اندر کاران مستند کوچکترین سردار و خانواده شهید داداشی تجلیل شد..

خبرنگاروعکاس :رقیه نواییان
@nikanamlash

نظر بدهید