‍ «صندوق خرد زنان روستایی حلال مشکلات اشتغالزایی در سال جهش تولید»

  چاپ   13 , شهریور , 1399 ساعت 10:52 ب.ظ  

 

مدیر جهاد کشاورزی املش از برگزاری جلسه صندوق خرد زنان روستایی در روستای وَرکورِه خبر داد.
مهندس صفری گفت: صندوق خرد زنان روستایی با استفاده از تجمع سرمایه های اندک می‌تواند گامی مؤثر برای ایجاد اشتغال و کار آفرینی باشد.
همچنین اضافه کرد:فعالیت و مشارکت زنان روستایی در فعالیت های اقتصادی با حمایت طرحهای اعتباری از جمله صندوق اعتبارات خرد، گامی در راستای کارآفرینی و اشتغالزایی و کاهش هزینه های تولید و افزایش در آمد خانوار است.
وی در ادامه بیان داشت: افراد بر حسب علاقه و توانمندی که دارندبا عضویت در این صندوق علاوه بر ایجاد شغل از حمایت مادی و معنوی صندوق بهره مند میشوند ومیتوانند نقش موثری در اقتصاد خانواده داشته باشند.
مدیر جهادکشاورزی افزود: افزایش ضریب دسترسی زنان روستایی کم در آمد به تسهیلات اعتباری، توجه و تمرکز به گروه های کم در آمد زنان روستایی و تجهیز پس انداز خانوار های روستایی در راستای تامین مالی فعالیت های درآمد زا، از نتایج حاصل از فعالیت صندوق های اعتباری خرد زنان روستایی است.
صفری یاد آور شد: تامین بخشی از سرمایه در گردش تولید، انجام طرحهای سرمایه گذاری کوچک و خرد، ارتقا بهره وری عوامل تولید در بخش کشاورزی، افزایش سطح درآمد زنان با اجرای پروژه های کوچک، جلوگیری از مهاجرت روستاییان و ارتقا مهارت های فردی و اجتماعی زنان روستایی از طریق برنامه های آموزشی از دیگر نتایج حاصل از فعالیت صندوق های اعتباری خرد زنان روستایی است.
مدیر جهاد کشاورزی املش اذعان داشت : با ایجاد بستری مناسب برای مشارکت زنان وارتقا مهارت های فردی و اجتماعی زنان روستایی از طریق برنامه های اموزشی بخصوص برگزاری کارگاه، کلاس های اموزشی و بازدید های ترویجی از جمله اهداف اصلی تشکیل صندوقهای اعتباری است. آقای صفری درپایان خاطر نشان ساخت: پروژه تشکیل و اجرای صندوقهای اعتبارات خرد زنان روستایی چندین سال است که با هدف بهبود وضعیت اقتصادی، کاهش بیکاری، عدالت اجتماعی و کاهش فقر، در مناطق روستایی اغاز شده و همچنان نیز ادامه دارد.
همچنین صندوق اعتبارات خرد به ایجاد اشتغال متناسب با روستا برای زنان روستایی کمک میکند و مهاجرت روستاییان به شهر ها را از این طریق کاهش میدهد.
@nikanamlash

نظر بدهید