‍ فرمانده نیروی انتظامی شهرستان املش :افزایش میزان مشارکت مردم در برنامه های مسئولان در گرو ایجاد اعتماد اجتماعی است

  چاپ   15 , تیر , 1400 ساعت 11:00 ق.ظ  

سرهنگ باقر رجبی ویسرودی در نشست تعامل مدیران با اصحاب رسانه شهرستان در ارائه گزارش جهت تنویر افکار عمومی در رسانه ها گفت : شعار مردم ولی نعمت ما هستند برابر مطالباتی است که امروز آنان از ما دارند در شرایط بحرانی هستیم و باید پاسخگوی مراجعات مردم باشیم با چند مولفه به اهداف مان خواهیم رسید با تجزیه و تحلیل داده های موجود و اینکه نیازمندی مردم کجاست در پی راهکارهای پیشگیری و پیش بینی باشیم.
او افزود: اگر در هر حوزه ای کوچکترین نارضایتی را پیش بینی نکنیم به یک مسئله اجتماعی تبدیل میشود و اگر پیشگیری نشود تبدیل به یک مسئله امنیتی و انتظامی خواهد شد آنوقت تمام کشور درگیرند و علاوه بر پاسخگویی به رسانه های داخلی باید جوابگوی رسانه های معاند خارج کشور نیز باشیم .
فرمانده انتظامی املش با تقدیر از همگرایی فرماندار شهرستان با رسانه ها و استفاده از ظرفیت آنان در تبدیل تهدید ها به فرصت گفت : باید رسانه ها را بشناسیم در کنارشان باشیم واز طرفیتشان بدرستی بهره مند گردیم به اصحاب رسانه دست مریزاد می گویم در تمام موضوعات با نیروی انتظامی همکاری دارند از جمله در بحث پیشگیری اجتماعی که دو نمایشگاه مجازی پیشگیری از اعتیاد در فضای مجازی نشر شد و هرروز عکس نوشته داریم.
او تاکید کرد : امروز باید انعطاف پذیر باشیم درد دل مردم را بشنویم و پاسخ گو باشیم و آنان را اقناع کنیم در پذیرش دیگران پیشقدم بوده و توانایی اقناع سازی را داشته باشیم مولفه بعدی مدیریت در صحنه است بخاطر کوچکترین مسائل، خود پای کار باشیم مدیریت در صحنه از مهمترین مهارتهای مدیران است که حتما باید اعمال شود .
سرهنگ رجبی گفت : شناسایی کانونهای تنش که ایجاد نارضایتی میکند باید اولویت بندی شود تا با امکانات محدود تهدیدات به فرصت تبدیل گردد اکنون در اجتماع دچار فرسایش سرمایه اجتماعی هستیم که مهمترین بعدش اعتماد اجتماعی است بکوشیم با رفتار خویش اعتماد اجتماعی را افزایش دهیم هرچه اعتماد اجتماعی بالا باشد میزان مشارکت مردم در برنامه های مسئولان بالاتر خواهد بود.
او افزود : تاب آوری اجتماعی از مولفه های سرمایه اجتماعی است که جزو وظایف رسانه هاست رسانه ها باید مطالب را به گونه ای نشر دهند که در اذهان عمومی نهادینه شده تبدیل به باور گردد نه اینکه باعث تشویش اذهان عمومی و نارضایتی مدنی شود.

خبرنگاروعکاس:رقیه نواییان
@nikanamlash

نظر بدهید