‍مدیر آب و فاضلاب شهرستان املش ؛ تنها را ه حل تنش آبی املش تخصیص اعتبار جهت احداث مخزن جدید است

  چاپ   15 , تیر , 1400 ساعت 7:47 ب.ظ  

دکتر نوید نوربخش در نشست هم اندیشی مدیران با رسانه ها در فرمانداری گفت : بر اساس عنوان مدیریت بحران وزارت نیرو امسال و سالهای آینده سال مدیریت پایش تنش است. روستاهای شهرستان با تنش آبی مواجه است ناچار مجتمع های آبی را برای آبگیری مخازن و پیشگیری از سرقتهای آبی ، شبها خروجی های مخازن را می بندیم.
او افزود : در شهر هم طی یکسال گذشته یک حلقه چاه جدیدی حفر شد ولی چشمه جدیدی در مدار نیامده و یک باب مخزن 700 مترمکعبی که در گذشته مورد استفاده بود، ضمن بازسازی اضافه شد همچنین ساختارهای گذشته اصلاح شدند ودر ۱۱ ماهه گذشته فقط ۱۲ ساعت در ۲۷ اسفند قطعی آب داشته ایم.
امسال مشکل آب شهر است مخزن ذخیره آب املش نسبت به جمعیت فعلی آن ، کم است زیرا ۶۰ درصد ذخیره مورد نیاز را تامین می کند طی جلسات متعددی که با فرماندار و نماینده شهرستان و مدیر عامل شرکت آبفا ی استان برگزار شد موفق شدیم مصوبات اولیه ای از محل تنش برای احداث یک باب مخزن جدید در املش بگیریم که فقط تاکنون پروژه مصوب است این کار مستلزم پی گیری ممتد است تا بتوانیم آنرا به مرحله دریافت اعتبار برسانیم و با کمک دستگاههای موازی ، کار احداث مخزن را آغاز کنیم .
مدیر آبفا ی املش با بیا ن اینکه امسال به لحاظ بی آبی ، سال بی سابقه ای بود گفت : چشمه های آبی در خردادماه به ۶۰ درصد دبی غیر مجاز رسیده بودند یعنی ۳۰ درصد کاهش دبی داشتیم اگر فازهای بعدی پروژه بزرگ آبرسانی شهدای سمام با همکاری قرار گاه سازندگی تا پایان امسال افتتاح شوند میتوانیم بگوئیم که در ییلاقات مشکل آبی نخواهیم داشت .
او در مورد آب شهر و روستاهای اطراف گفت : مجتمع های آبرسانی شهرستان املش بطور کامل دچار تنش آبی هستند که بخش اعظمش بخاطر قطعی مکرربرق و کمبود آب کشاورزی است ناچاریم قضیه را مدیریت کنیم تا هفته آینده باران بیاید و مشکل آب شرب حل شود
دکتر نور بخش ادامه داد : برای آب شهر یک دیزل دیگر در ایستگاه پمپاژ املش مستقر شد و قطعی برق بجز دوسه روز گذشته، در آنجا به حداقل رسید اما باز هم قطعی داریم در شهر بجز یک منطقه خاص بقیه مشکلی نداشتند و آب دارای ثبات بود.
او در باره آب با تانکر سیار گفت : ۵ تانکر از سوی شرکت آبفای استان جهت آبرسانی آماده شده که بر طبق برنامه و با هماهنگی یک تانکر ۲ روز در هفته برای املش در مناطق ییلاقی و غیره آبرسانی می نماید جهت داشتن تانکر مستقل ویژه شهرستان با استان مکاتبه خواهد شد.

خبرنگاروعکاس:رقیه نواییان
@nikanamlash

نظر بدهید