مدیر آموزش و پرورش شهرستان: باشگاه گرکرود با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی درحال اجراست

  چاپ   24 , دی , 1400 ساعت 6:39 ب.ظ  

‍ ‍ مدیر آموزش و پرورش شهرستان: باشگاه گرکرود با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی درحال اجراست
محمد کریمی پور در جلسه شورای آموزش وپرورش شهرستان گفت : در حوزه پرورشی به مناسبت هفته قرآن و عترت و نماز ، هفته بصیرت، ایام فاطمیه و سالروز شهادت سردار سلیمانی مدارس شهرستان بطور خودجوش فعالیت داشته اند از جمله برنامه های شاخص هفته قرآن و عترت و نماز، اجلاس نماز بود که ۵۰ دانش آموز با مساعدت امام جمعه شهرستان تشویق شدند.
اوافزود: برای حافظان،قاریان و مداحان برنامه داریم وبه منظور کاهش آسیبهای اجتماعی درصدد فعال کردن هسته مشاوره و تبدیل شدن به مرجع و مرکز مشاوره شهرستان هستیم باتوجه به استعداد بالای ورزشی ، در مدارس روستاها با کمبود وسایل ورزشی مواجه ایم در قسمت آموزش، کاهش ساعت آموزشی معلمان بخاطر کرونا در رسیدن معلمین عزیز به بودجه بندی تعیین شده تاثیر گذاشته یعنی از ۹۰ دقیقه به ۶۰ دقیقه گاهش یافت .
مدیر آموزش و پرورش املش با بیا ن اینکه برنامه ها و امتحانات مدارس شهرستان با سلامت برگزار شد ادامه داد: شهرستان با کمبود نیروی انسانی مواجه است که با حق التدریس پوشش داده شده است. مدرسه یک دانش آموز هم در دور ترین نقطه شهرستان، معلم دارد کل کشور با افت تحصیلی بخاطر کرونا مواجه است از میانگین قبولی کشوریک درصد عقب هستیم لذا در افت تحصیلی در استان درجه ۲ میباشیم گروههایی ازما بالاترند چون درصد قبولی را ملاک قرار میدهند لذا هرچه افت تحصیلی کمتر باشد درصد قبو لی در کنکور بیشتر است.
اوتصریح کرد : این تصور اشتباه است که بجای ارتقای کیفیت آموزشی و توزیع عدالت آموزشی به کلاسهای کنکور بپردازیم البته کلاس کنکورهم موثر است اما اصل کار آموزش وپرورش این است که جلوی افت تحصیلی را بگیرد یعنی آموزش و تقویت باید در کلاس صورت گیرد با تقویت کلاس و توزیع عدالت آموزشی ونیز ارتقای کیفیت کلاس ، به نتیجه بهتری خواهیم رسید و هزینه کنکور نیز کاهش خواهد یافت .
کریمی پور مسائل خانوادگی ، کرونا، امکانات آموزشی و پرورشی را علل موثر در افت تحصیلی عنوان کرد و افزود : در حوزه عمرانی پروژه باشگاه گرکرود با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی درحال اجراست برای مدرسه شهید رجایی با اختصاص اعتبارات ملی مجوزها صادر شده است مدرسه شهید نعمتی نرکه یا مقاوم سازی میشود یا ساختمان ۵ کلاسه خواهد شد .
او با بیان اینکه مدارس شهرستان سیستم گرمایشی خوبی دارند
تاکنون ۷ میلیون و۹۰۰ هزار تومان از محل درامد های شهرداری املش و رانکوه دریافت شد یاد آور شد : اجرای برنامه ها در کانون معصومیه توسط هر نهادواداره ای استهلاکاتی دارد که باید به آموزش وپرورش پرداخت شود امیدواریم مساعدت لازم صورت گیرد در مدارس مشکلات زیادی داریم از ۱۰۷ مدرسه ۸۲ مدرسه روستایی است که به لحاظ تجهیزات و تعمیرات در مضیقه اند فقدان میز و نیمکت ، میز و صندلی معلم ، تهویه ، نقاشی ساختمان ، زیبا سازی ، مشکلات امنیتی ، تخته وایت برد، شن ریزی حیاط ، پرینتر و مواد ضد عفونی کننده از جمله مشکلات ماست .
مدیر آموزش و پرورش املش ادامه داد: در کارگاههای فنی و حرفه ای و کار دانش ، دانش آموز و استاد هستند اما تجهیزات خیلی کم است یعنی ساعات آموزشی شهرستان هدر میرود ما نمیتوانیم به ازای ۱۵ دانش آموز ۵رایانه بگذاریم باید امکا نات باشد چون بخشی از اشتغالزایی شهرستان است در این مورد با مدیر کل نوسازی و اداره کل هم مذاکره شد دانش آموزان سرمایه های ما هستند و باید برای آنان حرکت کنیم.

خبرنگاروعکاس:رقیه نواییان
@nikanamlash

نظر بدهید