رئیس سازمان چای کشور خبر داد:افزایش ۳۷ درصدی قیمت برگ سبز چای/برگ سبز درجه یک ۹۲۰۰تومان وبرگ سبز درجه دو۷۱۰۰تومان

  چاپ   18 , اسفند , 1400 ساعت 12:26 ب.ظ  

رییس سازمان چای کشور از قیمت گذاری جدید برگ سبز چای خبر داد وگفت: نرخ امسال افزایش قابل توجه‌ای یافته است.

رئیس سازمان چای کشور از قیمت جدید خرید تضمینی برگ سبز چای برای سال جاری خبر داد و گفت: در جلسه شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاست حمایتی محصولات کشاورزی که با حضور وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد، قیمت تضمینی خرید برگ سبز چای برای سال زراعی امسال مشخص شد.
حبیب جهانساز گفت: در این جلسه مقرر شد تا قیمت خرید تضمینی برگ سبز چای درجه یک با افزایش ۳۷ و نیم درصدی در مقایسه با پارسال، ۹ هزار و ۲۰۰ تومان خریداری شود.
وی با اشاره به اینکه قیمت برگ سبز چای درجه ۲ نیز در مقایسه با پارسال ۴۸ درصد افزایش یافته است، گفت: امسال قیمت خرید تضمینی برگ سبز چای به ۷ هزار و ۱۰۰ تومان رسیده است.
به گفته رئیس سازمان چای کشور، سهم دولت از نرخ خرید تضمینی برگ سبز چای برای سال جاری ۲۵ درصد و ۷۵ درصد بقیه سهم کارخانجات است.
حبیب جهانساز با اشاره به اینکه امسال قیمت مناسبی برای خرید برگ سبز چای در نظر گرفته شده است، افزود: قبل از برگزاری جلسه شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاست‌های حمایتی محصولات کشاورزی؛ با اتحادیه چایکاران و سندیکای کارخانجات چای جلسات مختلفی برگزار شد و جدول هزینه تولید و سود مناسب برای چایکار در این جلسات بررسی شد.
به گفته وی، در ۲ سال متمادی هر ساله ۴۵ تا ۵۰ درصد قیمت خرید تضمینی برگ سبز چای افزایش‌یافته است.
https://t.me/iranteabourse

 

نظر بدهید