نماینده مردم شهرستان‌های رودسر و املش در مجلس: مدیریت شهری در گیلان، با سیاسی‌کاری‌ها استان رشد نمی‌کند

  چاپ   5 , فروردین , 1401 ساعت 10:01 ق.ظ  

‍ نماینده مردم شهرستان‌های رودسر و املش در مجلس با بیان اینکه در گیلان به هیچ عنوان مدیریت شهری وجود ندارد از نحوه هزینه کرد اعتبارات مدیریت #پسماند به شدت انتقاد کرد و گفت: با سیاسی‌کاری‌ها هیچ وقت شهرما و استانمان رشد نمی‌کند.

حجت‌الاسلام «محمد صفری ملک میان» (پنج‌شنبه چهارم فروردین) در نشستی با حضور فرماندار شهرستان رودسر، جمعی از دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاهای بخش مرکزی این شهرستان اظهار داشت: برای رفع مشکلات هر منطقه ابتدا باید کمبودها و مشکلات اولویت‌بندی شوند و سپس پیگیری‌ها در دستور کار قرار گیرد.

🔻نماینده مردم شهرستان‌های رودسر و املش در مجلس ضمن تاکید بر ضرورت تعمیق ارتباطات دهیاران و اعضای شوراها با نمایندگان مجلس و پیگیری امورات مردم عنوان کرد: بیش از 95 درصد روستاهای بخش مرکزی را بازدید کردیم و این بخش جزو #محروم‌_ترین مناطق محسوب می‌شود و ضعف بزرگش هم عدم برقراری ارتباط با #نماینده است.

🔹صفری ملک میان با بیان اینکه معادل 40 میلیارد تومان #اقدامات بسیار خوبی در شهرستان‌های رودسر و املش در بخش توزیع برق انجام شد اضافه کرد: برای سال 1401 هم در نظر داریم بیش از 70 میلیارد تومان را در همین راستا جذب کنیم همچنین پروژه‌های #آسفالت راه‌های روستایی بخش مرکزی را هم با جدیت در اولویت کارها قرار دادیم.

🔸وی با اذعان به اینکه در طی سال‌های 96، 97 و 98 مجموعه اعتبارات بنیاد مسکن دو شهرستان رودسر و املش زیر 12 میلیارد تومان بود اظهار داشت: با تلاش‌ها و پیگیری‌های زیادی که داشتیم توانستیم این #اعتبارات را به 24 میلیارد تومان برسانیم که حدود 17 میلیارد و 600 میلیون تومان آن جذب شد.

🔹نماینده مردم شهرستان‌های رودسر و املش در مجلس اعتبارات امسال #بنیاد مسکن دو شهرستان را 48 میلیارد تومان اعلام کرد و با بیان اینکه با این اعتبار آسفالت بیشتری در مناطق انجام خواهد شد افزود: طرح قیر رایگان دولت قابلیت اجرا ندارد و اعتقاد داریم به دلیل مشکلات موجود و توان پائین دهیاری‌ها باید کارهای این حوزه به گونه‌ای دیگر پیگیری شود.

🔸صفری ملک میان از حل بخشی از مشکلات مخابرات مناطق بخش مرکزی شهرستان رودسر در سال جاری خبر داد و یادآور شد: یکی از #ضعیف‌ترین سازمان‌ها در کشور سازمان مخابرات است که کاملا به گل نشسته و ورشکست شده است و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هم وضعیت خوبی در حوزه بودجه و اعتبار، ماشین آلات و نیرو ندارد.

🔹وی از #سرقت 600 کیلومتر کابل مخابرات در استان گیلان خبر داد و با بیان اینکه شرکت مخابرات استان تنها موفق به جبران و ترمیم 300 کیلومتر از خطوط شد افزود: با توجه به حجم بالای ترافیک، جاده کمربندی رودسر تا لشکاجان نیاز به تعریض دارد و باید نقاط حادثه‌خیز آن برطرف شود.

نماینده مردم شهرستان‌های رودسر و املش در مجلس اذعان کرد: وضعیت مالی و اعتباری اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بسیار بغرنج است و حتی وقتی تقاضای انجام 20 کیلومتر روکش آسفالت را از این دستگاه داریم با عجز و ناتوانی آن در انجام کار مواجه می‌شویم.

🔸صفری ملک میان با بیان اینکه در تمام این سال‌ها #دولت‌های مختلف برای حل معضل زباله اعتبارات زیادی اختصاص دادند افزود: بنده در جمع نمایندگان مردم گیلان در مجلس تنها پنج دقیقه با آقای نوبخت رئیس وقت سازمان برنامه و بودجه کشور صحبت کردم و همین امر باعث شد بیشترین اعتبارات فقط برای حوزه پسماند استان‌های شمالی #گیلان و #مازندران اختصاص یافت و معلوم نیست این اعتبارات کجا رفت.

🔹وی ادامه داد: در محضر #رئیس جمهور هم عرض کردم بزرگترین مافیا برای زباله‌ها خود استانداری‌ها هستند و مشخص نیست معاونت‌های آن‌ها با اعتباراتی که برای مدیریت پسماند اختصاص یافته بود چه کردند از طرفی وعده وزیر کشور برای تشکیل کارگروه پسماند هم تاکنون محقق نشده و هیچ کاری در این زمینه انجام نگرفته است.

🔸نماینده مردم شهرستان‌های رودسر و املش در مجلس با بیان اینکه معضل زباله به یک لکه ننگی تبدیل شده است تصریح کرد: با اینکه گیلان دارای #مواهب طبیعی و خدادادی بسیار ارزشمند و نایابی است اما می‌بینیم که مدیریت شهری اصلا در گیلان وجود ندارد و با سیاسی‌کاری‌ها هیچ وقت شهرما و استانمان رشد نمی‌کند.

🔹صفری ملک میان با تاکید بر اینکه وی تعهدش را قربانی بازی‌های سیاسی چند نفر، گروه و جریان خاصی نمی‌کند یادآور شد: جان و آبروی ما برای حفظ #انقلاب و خدمت به مردم است و چون انقلاب به ما عزت و حیثیت داد باید همه توان خود را برای آن صرف و به مردم خدمت کنیم.

نظر بدهید