شهردار رانکوه خبرداد: تصویب بسته تشویقی شهرداری رانکوه در حمایت از خانواده و جوانی جمعیت

  چاپ   25 , مرداد , 1401 ساعت 8:27 ب.ظ  

شهردار رانکوه با اشاره به تصویب بسته تشویقی شهرداری در حمایت از قانون خانواده و جوانی جمعیت در شورای اسلامی شهر، گفت: این بسته شامل تخفیف عوارض ساختمان است و به زوج‌های جوان یا زوج‌هایی که صاحب فرزند می‌شوند، تعلق می‌گیرد.
مهندس شهرام قهرمانی در گفتگوبی اظهار داشت: امروزه جوانان به‌دلایل مختلفی از جمله اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی تمایل کمتری برای ازدواج و فرزندآوری نشان می‌دهند،
وی افزود: مشکل کاهش نرخ جمعیت در کشور، امری فرهنگی و برگرفته از تحولات نگرشی به موضوع فرزندآوری است و در این راستا باید به سیاست‌های جمعیتی ابلاغ شده توسط مقام معظم رهبری و قانون خانواده و جوانی جمعیت توجه ویژه داشت.
قهرمانی با بیان اینکه قانون جوانی جمعیت سال گذشته در مجلس شورای اسلامی تصویب و ابلاغ شده است، تصریح کرد: در این قانون به مواردی همچون پویایی، جوانی جمعیت، افزایش نرخ باروری، رفع موانع ازدواج، تسهیل تشکیل خانواده و افزایش فرزند اشاره شده است و همه دستگاه‌ها باید جهت تحقق این امر اقدام کنند.
شهردار رانکوه با اشاره به تصویب بسته تشویقی شهرداری در حمایت از قانون خانواده و جوانی جمعیت در شورای اسلامی شهر، حمایت مجموعه شهرداری وشورای اسلامی شهر را از مردم فهیم شهر رانکوه اعلام کرد،
مصوبه بسته حمایتی شامل تخفیف عوارض ساختمان است:
زوج‌های جوانی که تاریخ ثبت ازدواجشان سال جاری باشد، از ۳۰ درصد تخفیف عوارض ساختمانی بهره‌مند می‌شوند.
وی افزود: خانواده‌هایی که فرزند اول آنان در سال جاری متولد شوند ۴۰ درصد، فرزند دوم ۵۰ درصد و فرزند سوم و بالاتر از ۷۰درصد تخفیف در عوارض شهرداری وهزینه پروانه ساختمانی برای یکبار بهره‌مند خواهند شد.
قهرمانی در پایان خاطر نشان کرد: شهروندان می توانند جهت بهره مندی از این طرح با در دست داشتن مدارک به کارشناسان مربوطه در شهرداری مراجعه نمایند.
@nikanamlash

نظر بدهید