هشدار شدیدالحن نماینده مردم رودسرواملش درمجلس  ؛حال که ناتوان از حل مشکلات اساسی استان هستید با اعتقادات مردم دیار آل بویه املش بازی نکنید!

  چاپ   24 , بهمن , 1401 ساعت 11:34 ب.ظ  

نماینده مردم شریف رودسرواملش در مجلس شورای اسلامی در گفتگویی با خبرنگارتابناک گیلان ضمن هشدار به برگزارکنندگان همایش آل بویه گفت :اجازه تسخیر نام آل بویه املش را به شهرستانی دیگر نمی دهم.

حجت الاسلام والمسلمین صفری افزود:نام آل بویه با روستای تاریخی بویه در منطقه سمام املش عجین شده است و اجازه بازی با اعتقادات مذهبی مردم این دیار را به احدی نمی دهم.
وی گفت :عده ای که در یکسال گذشته حتی نتوانسته اند یک مشکل اساسی استان را برطرف کنند امروز جهت پوشش ناکارآمدی خود ،درصدد بازی با اعتقادات مذهبی مردم دیار آل بویه هستند ودرواقع به مسایل قومیتی دامن می زنند و بین مردم ولایت مدار دیلمان سیاهکل وسمام املش اختلاف ایجاد می کنند.
نماینده مردم رودسرواملش اذعان کرد:در طول نمایندگی خودبه احدی اجازه انتزاع یک روستاوآبادی از حوزه انتخابیه ام را به شهرستانی دیگر نمی دهم وهمچنین اجازه تسخیر تاریخ و تمدن و برگزاری همایش را در شهرستانی دیگرنخواهم داد.
حجت الاسلام صفری خاطرنشان کرد:مردم رودسرواملش هنوز جدایی برخی مناطق از کمنی تا روستاهای دهستان لات لیل ونیز در پنج سال پیش منطقه توریستی و گردشگری هالی دشت را از رودسر و املش به شهرستانهای همجوار را از یاد نبرده اند که به فضل الهی برخی از این روستا ها بنا به خواست خود مردم این اهالی وخانواده های شهدا و ایثارگران با پیگیری های صورت گرفته بزودی به حوزه های شهرستانهای رودسرواملش بازخواهدگشت وروسیاهی برای کسانی خواهد ماند که هیچ تعصب وعرقی در الحاق وبازگشت این روستاها نداشته و ندارند.
عضو کمیسیون شوراهاوامورداخلی مجلس اظهارداشت:مردم که امروز با ناکارآمدی برخی مسئولان و مشکلات اساسی در استان گیلان دست و پنجه می زنند دیگر تحمل دامن زدن به اختلافات قومی ،سیاسی و اجتماعی و فرهنگی را ندارند!
نماینده مردم رودسرواملش در مجلس افزود: خاستگاه آل بویه، روستای تاریخی بویه دردهستان سمام از بخش رانکوه شهرستان املش بوده وقراربود همایش آل بویه در بهار امسال در شهرستان املش برگزار گردد که مسئولان سیاسی شهرستان واستان مانع آن شدند ودر کمال ناباوری با یکسری مستندات جعلی آن را منتسب به شهرستانی دیگر کرده و امروز درصدد برگزاری این همایش درآن شهرستان هستند.
حجت الاسلام صفری افزود:امروز باید استاندارگیلان وفرماندار املش بعنوان نمایندگان عالی دولت در استان و شهرستان پاسخگوی عواقب انتقال برگزاری این همایش از خاستگاه آل بویه از روستای تاریخی ال بویه املش به شهرستانی دیگر باشند .
نماینده مردم رودسر و املش در مجلس تاکید کرد ما از مسئولان ومتولیان فرهنگی استان خصوصا اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی خواهان مخالفت با این حرکت ضد مردمی هستیم وگرنه گزارش آن حتما به مقامات کشوری خواهد رسید.
عضو کمسیون شوراها و امور داخلی مجلس افزود:از سالها که در سنگر امامت جمعه شهرستان املش بودم با توجه به خاستگاه این خاندان و همچنین قدمت تاریخی روستای ال بویه وهمچنین کاوش ها وکشفیات آثار تاریخی از این منطقه درصدد برگزاری همایش آل بویه دراملش بودم ویکی از مصوبات شورای فرهنگ عمومی شهرستان، برگزاری همایش آل بویه بود اما متاسفانه با دستور فرماندار املش برگزاری این همایش از دستورکار شورای فرهنگ عمومی شهرستان خارج گردید وبا همکاری پشت پرده برخی مسئولان استانی مکان برگزاری این همایش را به شهرستانی دیگر سوق دادند که بنده بعنوان نماینده مردم دیار آل بویه اجازه چنین کاری را به احدی نمی دهم .
حجت الاسلام صفری اذعان کرد:مردم دیارآل بویه املش در دوران دفاع مقدس هم با تقدیم شهید جمشید داداشی با ۱۲ سال سن بعنوان کم سن و سال ترین شهیدسطح کشور، تبعیت خودرا در دفاع از اسلام ،انقلاب و نظام ثابت کردند و امروز برخی مسئولان نزد این خانواده شهید خجالت نمی کشند که می خواهند بخاطر مطامع سیاسی خود تاریخ و تمدن آل بویه را از مردم این دیار ولایت مدار و تمدن ساز خارج کنند.
نماینده رودسرواملش در مجلس اظهارداشت :آل بویه در تاریخ اسلام و ایران بزرگترین خدمت را به مکتب اهل بیت (ع ) نموده وتوسعه مکتب اهل بیت (ع ) مرهون رشادتهای برادران آل بویه است که آنها از یک روستای کوچکی در املش بنام بویه بیرون آمدند. چه مظالمی که بر شیعه در آن زمان می رفت و کسی یاری نمی کرد. اینها به شیعه قدرت دادندو ما حتما امروز اگر به عنوان مکتب اهل بیت (ع ) در ایران حکومت تشکیل دادیم و سیستم و نظام اسلام ناب را داریم تا حدود زیادی مرهون رشادتهای آل بویه هستیم واز همین رو با کمک اهالی فرهنگ وفرهنگ دوستان املشی همایش آل بویه را دراملش برگزار خواهیم کردو اجازه برگزاری آن را درشهرستانی دیگر نخواهیم داد.
@nikanamlash

نظر بدهید