‍ مدیر آموزش و پرورش شهرستان املش:شهرداری ها در پرداخت سهم ۳ درصدعوارض به آموزش و پرورش توجه ویژه نمایند

  چاپ   6 , اردیبهشت , 1402 ساعت 11:20 ق.ظ  

‍ مدیر آموزش و پرورش شهرستان املش: شهرداری ها در پرداخت سهم ۳ درصدعوارض به آموزش و پرورش توجه ویژه نمایند

 

محمد کریمی پور در نخستین جلسه شورای آموزش وپرورش شهرستان با بیان اینکه هفته بزرگداشت مقام معلم از سه شنبه آینده آغاز میشود افزود : در هفته معلم برنامه های مختلفی برگزار خواهد شد لذا طبق روال   هرسال معلمان نمونه ، انتخاب و تجلیل میشوند امسال در سطح شهرستان ۱۶ نفر انتخاب شده اند که ۳ نفر از آنان راهی مرحله استانی و یک نفرشان راهی مرحله کشوری میشود ارزومندیم صاحب مقام شود ۴۷ نفر از فرهنگیان هم از سال گذشته باز نشسته شده اند.

او گفت :در هفته معلم در مراسم جشن شهرستانی از معلمان نمونه و بازنشستگان از هفته معلم سال قبل تا امسال تجلیل میشود

مدیر آموزش وپرورش املش با اشاره به اینکه جشن تکلیف ۲۵۶ دختر دانش آموز شهرستان در ۲۰ اردیبهشت در مصلا برگزار میشود از آغاز برگزاری آزمون های نهایی از ۳۰ اردیبهشت تا ۲۶ خرداد ماه خبر داد و گفت : با توجه به شرایطی که برای کنکور در نظر گرفته شده است امسال امتحان دو درس از پایه دهم و دو درس از پایه یازدهم ، نهایی است که در معدل و کنکور تاثیر گذارند.

او افزود: با توجه به اینکه حوزه تصحیح اوراق امتحانی در شهرستان نبود امسال تصحیح اوراق امتحانات نهایی بصورت الکترونیک در شهرستان صورت میپذیرد .

کریمی پور ادامه داد: در خصوص رتبه بندی ، در مرحله اعتراضات معلمان هستیم لذا معترضان میتوانند بار گذاری ها را مجددا انجام دهند تا بررسی ها صورت گیرد دو تن از دانش آموزان دختر حافظ قرآن شهرستان به برنامه صدا و سیما دعوت شدند که در نماز جمعه مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.

او در ادامه در باره سهم ۳ درصدی آموزش وپرورش از محل عوارض شهرداری گفت : شهرداری ها توجه جدی به پرداخت سهم ۳ درصدی آموزش وپرورش داشته باشند در سال گذشته مجموعا ۳۳ میلیون تومان از محل عوارض شهرداری های املش و رانکوه دریافت شد که بسیار اندک است .

مدیر آموزش و پرورش املش تاکید کرد : از آنجاییکه در یافت این سهم حق قانونی آموزش وپرورش بوده و اماکن اجاره ای تنها منبع در آمد زایی برای نهاد مذکور است شهرداری املش نسبت به صدور مجوز برای ایجاد مغازه های اجاره ای آموزش وپرورش شتاب نماید.

 

خبرنگاروعکاس:رقیه نواییان

@nikanamlash

نظر بدهید